Entegrasyon Nedir?

EntegreTicaret E-ticaret Paketleri ile, bayisi olduğunuz tedarikçilerin ürünlerini sitenize yükleyebilir, muhasebe programları ile entegrasyonlarımızı kullanarak ürünlerinizi ve siparişlerinizi aktarabilirsiniz.

 

Tedarikçi Ürün Entegrasyonları

Tedarikçi Ürün Entegrasyonları
 
Mağazanızda satışa sunmadığınız ürünleri e-ticaret sitenizde satışa sunabilirsiniz. Kendi eklediğiniz ürünler dışında bayisi olduğunuz firmaların verilerini, ürünlerini sitenize ekleyebilirsiniz. Tedarikçilerinizin tüm ürün bilgilerini XML ürün entegrasyonları ile sitenize aktarabilirsiniz.
 
 • Binlerce ürünü otomatik aktarım imkanı
 • Stok, fiyat, resim ve diğer bilgileri güncelleyebilme

Ticari Program Entegrasyonları

Siparişleriniz artmaya başladığında, ticari programınıza aktarılması ve faturalandırılması gibi süreçler sizlere vakit kaybettirebilir. EntegreTicaret size entegre olduğu muhasebe programları ile siteniz arasında bir entegrasyon sağlar. Böylece ürünleri sitenize, siparişleri ise muhasebe programınıza otomatik aktarabilirsiniz.

 •  Ticari programınızdan ürün aktarımı
 •  Satış siparişlerini ticari programına aktarma
 •  Logo, Nebim, Vega, Netsis, Mikro ve Link pgramları ile entegrasyon

Kargo Firmaları Entegrasyonu

Her sipariş için ayrı kargo takip numarası girmenize olanak sağlar. İlgili kargo takip numarası ile müşterileriniz de kargosunun nerede olduğunu takip edebilir. Kargo takip işlemlerini ve kargo entegrasyonları size sevkiyat süreçlerinizde zaman kazandırır.

 • Otomatik kargo takip kodu oluşturma
 • Müşteri kargo takip durum sorgulama

Fiyat Karşılaştırma Siteleri ile Entegrasyonlar

Hangi ürün, en uygun fiyata hangi mağazadan satın alınır ve hangi mağazanın yorumları daha olumlu v.b. bilgiler, şeffaf olarak fiyat karşılaştırma platformlarında paylaşılır. Siz de bu platformlar ile entegre bir şekilde çalışabilir, sitenize trafik sağlayarak satışlarınızı artırabilirsiniz.

 •  Anlık fiyat ve stok bilgilerinin iletilmesi
 •  Filtreleme ile seçeceğiniz ürünlerin aktarımı

Toplu SMS / Mail Entegrasyonları

Toplu SMS sistemi ile sipariş veren bir müşterinizin, siparişi hakkındaki durum ve kargo bilgilerini otomatik SMS bildirimi ile takip etmesini sağlayabilirsiniz. Düzenli olarak göndermek istediğiniz bültenler ve kampanyalar için de çözümler sunar.

 •  Müşteri SMS kabul seçeneklerini düzenleme ve toplu sms gönderimi
 •  E-Posta listesi ile veri toplama ve e-posta gönderimi

Sıkça Sorulan Sorular

EntegreTİcaret ile;

 • Logo Go-Tiger Plus
 • Nebim Winner-V3
 • Mikro
 • Vega
 • Netsis

EntegreTicaret ile,

 • Garanti Bankası
 • Akbank
 • İş Bankası
 • Halk Bankası
 • Finans Bank
 • Yapı Kredi
 • Kuveyt Türk bankalarına ait sanal pos işlemleri sorunsuz gerçekleştirilmektedir.

E-Tahsilat Online Tahsilat Sistemleri işletmelerin internet ortamından müşterilerin kendilerine ait kredi kartlarını kullanarak tahsilat yapmalarını sağlayan bir sistemdir. E-tahsilat sistemine sahip bir firmanın kendine ait bir alan adı üzerine, Türkiye’deki tüm bankaların sanalpos alt yapıları ile entegre çalışabilen bir web sitesi kurulur. Bu web sitesinde, e-tahsilat ekranı birçok parametre ile çalışma şekliyle firmaya göre özelleştirilebilir. Örnek olarak ana sayfada Logo ve site renkleri, eklenecek bilgi fotoğraflarından bayi gruplarının farklı ödeme setleri ile ödeme yapmalarına kadar esnek bir yapı sağlanır. Bu esneklik ile farklı sektördeki firmaların ihtiyaçları doğrultusunda hem program paket yapıları hem parametrik yapı ile e-tahsilat sistemini kurulmuş olur.

EntegreTicaret ile gerçekleştirlen tüm projeler EntegreTicaret ekibi tarafından çalışırlılığı sürekli kontrol edilmektedir. Güncelleme gerektiği durumlarda testler tamamlandıktan sonra sistem tekrar yayına alınmaktadır.

Proje adımlarının yerine gelme süresini ortalama 15-30 gün arasında değişiklik göstermektedir.

Proje teslim edilmeden önce Demo adreste yayınlanır oradan proje adımlarını takip edilir, proje teslim edildiğinde belirlenen takvime göre destek personellerine gerekli eğitim görsel ve uygulamalı olarak verilmektedir.

http://www.luca.com.tr Üye Girişi yaptıktan sonra sağ tarafta bulunan kişisel menüsünün altından “Yardımcı Programlar” a tıklayınız. “Offline Fiş Girişi Yazılımını buradan indirebilirsiniz” linkine tıklayak Luca Offline programını bilgisayarınıza indirin .


“OfflineKurulum.exe” isimli bu dosya bilgisayarınıza indikten sonra çift tıklayıp çalıştırın. Yüklenecek yeri seçip “Install” veya “Yükle” ye tıklayın. İşlem tamamlandıktan sonra “OfflineKurulum” isimli bir klasör oluşacaktır. Bu klasörün içindeki “Luca” isimli dosyayı çalıştırarak Luca Offline Fiş Girişi yazılımını başlatın . Sağ tarafta yer alan “Güncellemeler ” linkine tıklayın . Kullanıcı adı ve şifre girişi ekranına yönlendirileceksiniz. 

Üye girişini tamamladıktan sonra “Şirket ve Dönem Bilgileri Güncelleme” ve “Hesap Planı Güncelleme” linklerine tıklayınız. 

 

Şirket , dönem bilgileri güncellerken Luca Offline size sürekli şifre giriş sayfasına atıyorsa “ Internet Explorer Güvenilen Siteler” listenizi gözden geçirin . Bunun için bir Internet Explorer açın ve “Araçlar -> İnternet Seçenekleri” menüsüne gelin. Üstte ikinci sekmede bulunan “Güvenlik” e tıklayın . “Güvenilen Siteler” simgesine tıkladıktan sonra “Siteler” butonuna tıklayın .

Açılan penceredeki listed bulunan web sitelerini silin ve tekrar 
http://kurumsal.luca.com.tr
http://muhasebe.luca.com.tr
https://internet.luca.com.tr
adreslerini ekleyin ve “Kapat” a tıklayın . Sonra tekrar “Ok” a tıklayıp pencereleri kapatın. Luca Offline ‘ ı kapatıp tekrar açın. Eğere hala Güncellemeler sırasında tekrar şifre giriş sayfasına yönlendiriliyorsanız en son Internet Explorer sürümünü kullandığınızdan emin olun.

Cari Hesap Kodlarını girmek için Fatura Çevirici’de 3 yol vardır.

a.  Fatura Çevirici menüsünün altındaki “Luca Hesap Planını Göster” e tıklayınız. Açılan pencerede İlgili şirket ve dönemi seçip hesap planınızı yükleyiniz. “Filtre” kısmında 120 veya 320 hesapları filtreleyip , Fatura Listesi penceresindeki “Cari Hesap Kod” alanını hesap planınıza bakarak manuel güncelleyebilirsiniz. 

 

 

b.   Fatura Listesinin hemen üstünde yer alan “Toplu Cari Hesap Kodu Gir” kısmından toplu olarak cari hesap kodlarını güncelleyebilirsiniz. Kutucuğa yazmış olduğunuz hesap kodunu var olan cari hesap kodlarının önüne,sonuna veya üzerine yazabilirsiniz.
Örnek - 1: Cari Hesap Kodunda ‘320.01’ yazdığını varsayalım. Toplu Cari Hesap Kodu Gir’deki kutucuğa S01. Yazıp ‘Sonuna’ yı işaretleyip güncelle derseniz , cari kodunu ‘320.01.S01’ olarak güncelleyecektir. 
Önemli Not : Şayet ‘320.01.S01’ hesabı Luca’daki hesap planınızda yoksa programınız hata verebilir mutlaka bu kodun varlığından emin olun.
Örnek -2 : Toplu Cari Hesap Kodu Gir’deki kutucuğa ‘320.01.S01’ yazıp ‘Üzerine’ yi işaretleyip güncelleye tıklarsanız, fatura listesindeki tüm cari kodlar 320.01.S01 olarak değişecektir.

 

 

c.    Fatura Listesinin hemen üstünde yer alan ‘Cari Kod İşlemleri ’ kısmından ‘Hesap Planından Güncelle’ butonuna tıklayınız. Buradan ,

       1. Standart Eşleştirme : Fatura Çeviri'de yer alan Cari Hesap Unvanı ile Muhasebe programında yer alan Cari Hesap Unvanı aynı olduğunda eşleştirme yapabilir.

       2. Akıllı Eşleştirme - İlk Kelimeye göre : Fatura Çevirici'de yer alan Cari Hesap Unvanı ile Muhasebe programında yer alan Cari Hesap Unvanının ilk kelimesi aynı ikinci kelimenin ilk 3(üç) karakterine bakarak eşleştirme yapar.

       3. Akıllı Eşleştirme - Gözardı Kelimelere göre : Fatura Çevirici'de yer alan Cari Hesap Unvanı ile Muhasebe programında yer alan Cari Hesap Unvanındaki Örnek, Tic, San, vb. kısa unvanları belirterek eşleştirme de bunların dikkate alınmaması sağlanabilir. Bu özelliğin kullanılabilmesi için:  Araçlar Menüsü > Akıllı Cari Kod Bulma - Gözardı Kelimeler penceresi açılarak gözardı kelimeleri kaydetmemiz gerekmektedir.

İlgili programı seçerek; hesap planınlarıyla birebir aynı olarak açılmış hesaplarınız varsa , o hesapları kodu cari hesap kodu kısmına otomatik olarak işaretlenecektir.
Önemli Not: Bu işlemin düzgün sonuç verebilmesi için programınızdaki  Cari Hesap Unvanı’nın aynı girilmiş olması gerekir. Örneğin Fatura listenizdekicari hesap unvanı Ahmet Güneş olsun, programınızdaki cari hesap planını da da Ahmet Gündoğdu, Ahmet Gündüz, Ahmet Güneş ve Ahmet Günebakan olsun. Buradaki eşleştirme için önerilen standart eşleştirmedir. 

 

Fatura Çevirici’deki ‘Araçlar’ menüsünde ‘Seçenekler’ e tıklayın . Açılan Pencerede ‘Fiş tarihi gruplandırma’ kısmından günlük , 5 günlük ,10 günlük veya aylık seçeneklerinden birinin işaretleyip kaydedin.

Fatura Çevirici’deki ‘Araçlar’ menüsünde ‘Seçenekler’ e tıklayın . Açılan Pencerede ‘Yazdırma Seçenekleri’ kısmından ‘Ba/Bs İşaretle’ çekini işaretleyin . Daha sonra ‘Cari Hesap Kodunu Kullan’ veya ‘Ba/Bs Cari Kodunu Kullan’ seçeneklerinden size uygun olanı işaretleyip kaydedin.

Luca Offline programını açın ve sağ tarfta bulunan “Aktarma İşlemleri” menüsünün altında “Fiş Aktarma” ya tıklayın . Üye girişi yaptıktan sonra “Gözat” butonuna tıklayarak “C:\Luca_offline_yerel” klasörünün içindeki “Fatura_Ceviric.xml” dosyasını seçin ve “Kaydet” butonuna tıklayın .

Bu hatanın sebebi aktarım yapmaya çalıştığınız firmadaki hesap planı ile ( 600 , 391, 153 ve 191 ana ve alt hesapları) fatura çeviricide belirtmiş olduğunuz hesap kodlarının birbiriyle uyumlu olmamasıdır . Excel Fatura Listesini Fatura Çevirici ‘ye yükledikten sonra “Aktarım Seçenekleri ” ekranında Hesaplanan Kdv,Yurtiçi Satışlar , İndirilecek Kdv, Mal Alışlara ilişkin hesap kodlarını göreceksiniz. Bu hesap kodlarını Luca’da aktarım yapmak istediğiniz şirketin ve dönemin hesap planına gore düzenleyiniz.

Aktarım yapmak istediğiniz Dönem’e ait olmayan bir faturayı aktarmaya çalıştığınız zaman bu hatayla karşılaşırsınız. Örneğin “Dışarı Aktar” denildikten sonra Dönem olarak “01.01.2010 – 31.12.2010” seçilmiş ve faturaların arasında 2009 tarihli bir kayıt varsa bu hatayı alırsınız . Doğru dönemi seçtiğiniz veya fatura listenizi düzenlediğiniz zaman bu hatayı almayacaksınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aşağıda gösterildiği gibi Fiş Gruplandırma seçeneğini kullanarak;

1- Muhasebe fişinizi Günlük oluşturabilirsiniz.

2-Muhasebe fişinizi 5 Günlük oluşturabilirsiniz.

3-Muhasebe fişinizi 10 Günlük oluşturabilirsiniz. Yani bir aylık veriyi 3 fiş yapar.

4-Muhasebe fişinizi 10 Günlük ve 31 Ayrı Gün seçerek veriyi 4 fiş haline getirebilirsiniz.

5-Muhasebe fişinizi Aylık oluşturarak tek fiş haline getirebilirsiniz.

6-Muhasebe fişinize Fatura No (Her Fatura için ayrı fiş) oluşturabilirsiniz.

7-Fiş Sıralama alanını kullanarak Fatura Tarihi'nden sonra istenilen alana göre sıralama yapabilirsiniz.

Ecza Depolarından alnan faturalarda Belge No alanında yer alan veriler depoların sisteminden takip numaralarını göstermektedir. Fatura Çevirici - Eczane Çevirici programında yer alan Resmi No sütunundaki veriyi doldurarak Mali Müşavir Programınıza yeniden veri güncellemesi yapmadan Belge No alanını güncelleyebilirsiniz. 

 

'Araçlar' mesününde 'Seçenekeler'e tıklayın. Açılan Pencerede 'Fiş Gruplandırma' bölümünde Günlük, 5 Günlük, 7 Günlük, 10 Günlük, Aylık ve Fatura No (Her fatura için ayrı fiş) seçeneklerinden birisini işaretleyip kaydedin.

 

 

Orka Bilonço Programınızı başlatıp, Kayıt/Rapor menüsünde yer alan Hesap Planı bölümüne giriş yapın aşağıdaki pencere (1) açılacaktır.

Ardından ALT+F8 tuşlarına başarak aşağıdaki ekran açılacaktır(2).

Açılan bu pencereden EXCEL/Open Ofis Otomatik Seç kısmı seçilerek hesap planının Excel dosyasına aktarılımı sağlanmaktadır. (3)

 

Excel'e aktarılan hesap planının Fatura Çevirici programına tanımı için, Fatura Çevirici programını çalıştırıp Araçlar > Seçenekler > Eta-Orka-Zirve Hesap Planı tanımlama sekmesine tıklayıp aşağıdaki pencerenin açılması sağlanır(4). 

Tanımalama yapılırken excel deki sütun ve satır bilgisinden yararlanılır.  Tanımlama içerikleri tamamlandıktan sonra KAYDET yapılır. Ardından Fatura Çevirici menüsüne giriş yaparak Orka Hesap Planı Göster seçeneği seçilir(5). 

Açılan pencereden tanımlama doğru yapılmışsa Dosya bölümünde dosya adı ve uzantısı aşağıdaki gibi gelecektir(6).Eğer dosya adı resimdeki gibi çıkmıyorsa 4 adımdaki alanları kontrol etmelisiniz.

Orka Hesap planının da koda veya isme göre filtre uygulamak (7).

Hesap Planımdan Güncelleme yapmak, Tanımlama yapılan hesap planına göre cari hesap kodu getirmek için 4 seçenek yer almaktadır.

 1. Standart Eşleştirme : Paket program ile Excel'de yer alan Cari Hesap Unvanları aynı ise bu eşleştirme yöntemi kullanılır. 
 2. Akıllı Eşleştirme - İlk Kelimeye Göre : Excel'de yer alan Cari Hesap Unvanının ilk kelimenin tamamını ikinci kelimenin ilk üç karakterini işleme alarak eşleştirme yapar. Örneğin Excel'de Ahmet Gündoğdu adında bir cari unvan var paket programımızda  da Ahmet Günseli, Ahmet Gündüz, Ahmet Gündoğdu ve Ahmet Gündoğar olsun bu eşleştirmeyi seçtiğimizde ekrana bu dört unvanıda getirir ve seçim yapmamızı ister. Standart eşleştirme olduğunda otomatik olarak Ahmet Gündoğdu gelirdi. Bu örneğe bakarsak sadece bir eşleştirme değil bir den çok eşleştirme yöntemini aynı anda denemeliyiz.
 3. Akıllı Eşleştirme - Gözardı Kelimelere Göre : Bu eşleştirme yöntemiye Araçlar >Akıllı Cari Kod Bulma - Gözardı Kelimeler tanımlama ekranında unvana ait bazı kısaltmaları devre dışı bırakıp eşleştirme yapmayı sağlamak. Örnek olarak Yılmaz Gıda San.Tic.Ltd.Şti. olark kayıtlı olan unvanın San.Tic.Ltd.Şti. kısmını gözardı kelimelere kayıt edildiğinde eşleştirme de bu kelimelere dikkat ederek arama gerçekleştirilir.
 4. Tc No/ Vergi No ile Eşleştirme : Şimdilik bu özellik sadece Gms.Net programında aktif olarak kullanılmaktadır. Burada Excel de yer alan Tc No / Vergi no bilgisini kullanarak cari hesap kodunu getirir.

Hesap Planımdan Güncelle > Standart Eşleştirme > Orka (8)

 

Tanımlanmış hesap planı dosyasını kontrol ekranı (9).

Son olarak Cari Hesap Unvana karşılık gelen Cari Hesap Kodunu ekrana yazması (10)

Orka Hesap planın Fatura Çevirici programına tanımlamasını 10 adımda göstermeye çalıştık. Sorularınızı faturacevirici@yesilmaviyazilim.com mail adresine yazabilir veya 0362 333 35 11 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 Bu hatayı Hedef Ecza Deposu'ndan bir (1) aylık fatura aktarımı yapmaya çalıştığınızda alabilirsiniz. Çözüm olarak tarih aralığına göre fatura çekmeyi deneyin. Yani (01-10), (11-20), (21-31) tarih aralıklarına göre aktarın. 

İş ve Çözüm Ortaklığı
 • >Kuzey Bilgisayar Sistemleri Tic. Ltd.Şti.
  Kuzey Bilgisayar Sistemleri Tic. Ltd.Şti.

  EntegreTicaret-Nebim Projeleri Türkiye Distribütörü  

  Zafer Mah. Divitçioğlu Cad. No:34 Kat 1 İlkadım / Samsun


 • >Focus Yazılım San. ve Tic. Ltd. Şti
  Focus Yazılım San. ve Tic. Ltd. Şti

   Küçükbakkalköy Mah. 42. Ada, Gardenya Plaza, No:7/1 Kat:15 D:92 Ataşehir / İSTANBUL


 • >Bistek Bilişim ve Otomasyon
  Bistek Bilişim ve Otomasyon

   Yenidoğan Mh. 100.Yıl Bulvarı No:194/2 Merkez/Samsun


 • >Veb Bilgi İşlem
  Veb Bilgi İşlem

   Bahçelievler Mah. Dr. Hasan Fehmi Sok. Samsun Apt. No: 6 K: 1 D: 2 Merkez/Samsun


EntegreTicaret'in Avantajları

Gerçek Zamanlı Veri

Mevcut ticari programınıla entegre çalışır. Anlık veri entegrasyonu sağlanır.

Sürekli Yeni ve Güncel

Yeni talepler ile sürekli güncel Yeni talepler ile sürekli güncel

Yönetilebilir Alanlar

Kullanıcı ve Özel Iskonto tanımlama, yetki verme

7/24 Saat Erişim

Server ile entegre 7/24 saat çalışır.

Tüm Tarayıcılarla Uyumlu

İnternet Explorer, Mozilla , Safari, Yandex ve Google Chrome ile uyumlu çalışır.

Kullanıcı Dostu Arayüz

Bayi ve sipariş elemanı işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz

Hızlı Arama Motoru

Ürün özelliklerine göre hızlı arama : Ürün adı, ürün kodu, stok kodu, barkod ve kategoriye göre arama

Hızlı Sipariş

Ürünü belirle, adres tanımlama, ödemeni yap, siparişini tamamla